środa, 12 19th

Last updateSo, 08 Gru 2018 1pm

Aktualności Oddział Przedszkolny

ZERÓWKA ODWIEDZA JEDNOSTKĘ STRAŻY POŻARNEJ

Klasa „0” z wych. Urszulą Zawadzką odbyła pierwszą ważną wycieczkę edukacyjną do Jednostki Straży Pożarnej.

W ramach rządowego programu „Bezpieczna +” w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie powstała sala edukacyjna „OGNIK”. „Bezpieczna +”

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Akcja skierowana jest  do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Sala przypomina typowe mieszkanie wraz ze sprzętem i wyposażeniem, które mogą być źródłem zagrożeń. Strażacy przeprowadzili  zajęcia dla kl. 0 z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Wytłumaczyli dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak prawidłowo użytkować sprzęt domowy oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Dzieci nauczyły się również, jak skutecznie wezwać służby ratownicze, jak udzielić pierwszej pomocy. Przymierzały specjalnie dla nich przygotowane ubrania strażackie.  Każdy uczeń za udział w szkoleniu otrzymał CERTYFIKAT DZIELNY MAŁY STRAŻAK.

Po spotkaniu z odważnymi strażakami w wielu głowach powstał pomysł, aby w przyszłości wybrać taki szlachetny zawód.

Jesteś tutaj: Start Aktualności Oddział Przedszkolny ZERÓWKA ODWIEDZA JEDNOSTKĘ STRAŻY POŻARNEJ