wtorek, 03 19th

Last updatePn, 18 Mar 2019 6pm

Aktualności

11 maja w naszej szkole przeżyliśmy „Dzień z książką‘’

11 maja w naszej szkole przeżyliśmy „Dzień z książką‘’

Była to piękna całodniowa uroczystość poświęcona promocji czytelnictwa.

O godzinie 12 w Sali 17 zebrały się klasy pierwsze , aby po raz pierwszy otrzymać karty biblioteczne, rozpoczęło się pasowanie na czytelnika.  Najmłodszych czytelników przywitali uczniowie klas szóstych Wiktor Lewandowski i Stanisław Orzechowski .

W trakcie pasowania klasa 4 a przedstawiła sztukę „ Kopciuszek ” , następnie uczniowie z klasy Ia i Ib  zostali  oficjalnie przyjęte w poczet czytelników i otrzymały elektroniczne karty biblioteczne.

Pani Książka , w tej roli wystąpiła  uczennica z klasy 3 A Michalina Rozenbajger, przyjęła od nowych czytelników uroczystą przysięgę, że będą szanować i dbać o wypożyczone książki.

Po krótkiej przerwie  odbył się konkurs recytatorski  „ W wiosennym nastroju ”.

Zgodnie z hasłem konkursu , uczniowie recytowali wiersze polskich poetów poświęcone urokom wiosny. Do recytacji zgłosiło się ponad 20 uczestników z klas I – IV  , jury pod przewodnictwem pani Luizy Kawki  kierownika Wydziału Zbiorów Audiowizualnych Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie przyznało 4 główne nagrody .

http://ken.pbw.lublin.pl/pbw/portal.php?wyswietl=strona&id=77

Dwa pierwsze miejsca zdobyli ex quo  Magdalena Kicia z klasy 3b  i Jędrzej Czarnecki z klasy 3 A, miejsce 2 zajęła Weronika Kopeć z klasy 3 A a, a trzecią nagrodę przyznano Lenie Jankowskiej z klasy III B.

Jury wyróżniło recytacje  Patrycji Simińskiej i Eryka  z klasy II ,Mai Wrony i Jakuba Martyna z klasy III A  oraz Oliwii Wilczek i Klaudii Dyś z klas czwartych.

O godzinie 13,15 odbył się konkurs dla klas starszych . W konkursie Poezja przy świecach uczniowie  klas piątych, szóstych i siódmych zaprezentowali  ulubione wiersze Marii Konopnickiej , Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza .

Pierwsze miejsce zajął  uczeń klasy VI b B – Maksymilian Długosz , który recytował wiersz Adama Mickiewicza „ Zając i żaba,”, drugie miejsce zajęła Oliwia Moniuszko z klasy  5 A za recytację wiersza Pani Twardowska Adama Mickiewicza , trzecią nagrodę przyznano Kai Książek z klasy 7 B za interpretację wiersza W pamiętniku Zofii Bobrówny:”

Wyróżnienia otrzymali Oskar Niewiadomski  i  Karol Poleszak  z klasy VA.

Dzień z książką zakończyło spotkanie z teatrem.

Widzowie , którzy przybyli na przedstawienie , mogli poczuć się , jakby odwiedzili  mroczną  kaplicę , gdzie pojawiały się duchy zmarłych. Obrzędowi przewodniczyła kobieta -  Guślarz .W tej roli wystąpiła Michalina Stasiak , która pokazała  się zupełnie odmieniona.  Z szarym płaszczem i ciemnym strojem Guślarza pięknie kontrastowała jasna twarz i rozpuszczone bujne , kręcone włosy naszej młodej artystki,  która zdecydowanie kierowała zebranymi w kaplicy wieśniakami , wskazując im , jak postępować ze zjawami przybyłymi na dziady .

Na wyróżnienie zasługuje również rola ducha – aniołka. Józio , urzekł widownię wkładając w słowa skierowane do Mamy , wielkie emocje  i naturalną dziecięcą naiwność.

Widzowie nagrodzili aktorów długimi brawami. Po południu rozeszliśmy się do domów.

Dzień z książką zakończył się , ale wspomnienia ciekawych książek i, deklamacji , występów pozostaną na długo w naszej pamięci.

Dzień z książką w Szkole Podstawowej nr 24 w Lublinie zorganizowały  Maria Dermanowska, Irena Pogoda i Elżbieta Stawarz.

GALERIA

GALERIA 1

GALERIA 2

 

 

Jesteś tutaj: Start Aktualności ROK SZKOLNY 2017/2018 Aktualności 2017/2018 11 maja w naszej szkole przeżyliśmy „Dzień z książką‘’