czwartek, 12 14th

Last updateCz, 30 Lis 2017 1pm

Informacje Ogólne

W naszej szkole działa świetlica czynna w godzinach od 6.30 do 17.00, w której czas przed lekcjami i po lekcjach w miły i aktywny sposób spędzają głównie uczniowie klas I-III.

W ramach zajęć świetlicowych dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne. Systematycznie organizowane są zajęcia we współpracy z MDK przy ulicy Bernardyńskiej.

Bierzemy też udział w wycieczkach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi, które poszerzają naszą wiedzę i umiejętności.

Poznając historię naszego miasta słuchamy legend i poznajemy zabytki w trakcie wycieczek na Stare Miasto. Pamiętając o naszych korzeniach odwiedzamy miejsca upamiętniające naszą najnowszą historię…

Opieki nad zwierzętami uczymy się od myśliwych ze Związku Łowieckiego.

Jak szanować wodę dowiedzieliśmy się w czasie wycieczki do MPWiK-u.

Strażacy pokazali nam samochody i inny sprzęt, którego używają w akcjach ratunkowych. Policjanci mówili nam m.in. o tym jak bezpiecznie spędzać czas wolny i poruszać się po drogach.

Interesuje nas to, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu. Włączamy się w różne akcje organizowane na terenie naszego miasta np. Anielskie Przedmieście i Wigilia Starego Miasta.

Bardzo lubimy czytać, dlatego systematycznie korzystamy z księgozbioru biblioteki szkolnej i odwiedzamy filie Biblioteki Publicznej. W rozwijaniu naszych zainteresowań czytelniczych pomagają nam nie tylko nasi nauczyciele, ale i rodzice. Z okazji Dnia Dziecka zorganizowali dla nas wspólne czytanie wierszy.

W ramach zajęć z orgiami uczymy się tajników składania papieru, aby wyczarować różne "cudeńka”.

Mamy też nasz świetlicowy teatrzyk. W tym roku wystawiliśmy dla naszych kolegów przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”.

Jesteś tutaj: Start Informacje Ogólne