niedziela, 06 24th

Last updatePn, 18 Cze 2018 8am

Wiadomości

„Lekcja bezpieczeństwa”

Współpraca ze Strażą Miejską, która od października wspiera działalnością profilaktyczną naszą szkołę, zaowocowała tym razem realizacją programu pt. „Lekcja bezpieczeństwa”.

 Zastępca Naczelnika Pani Sylwia Kuc i Starszy Inspektor Pan Bartłomiej Stępski 23 maja spotkali się z uczniami klasy IV b, V a i VI a. Podczas warsztatów uczniowie pogłębiali wiedzę o zagrożeniach czyhających na nich w Internecie.  Prowadzący przedstawili skutki nierozważnego korzystania z portali społecznościowych. Zwrócili uwagę na skutki natychmiastowe, ale też odroczone, które po latach mogą zaszkodzić młodym ludziom w karierze szkolnej, czy zawodowej. 

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając mnóstwo pytań. Potwierdza to ich duże zainteresowanie tym tematem. Także warsztaty przeprowadzone w grudniu, dotyczące przemocy i relacji koleżeńskich, spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Liczymy więc na możliwość kontynuowania współpracy ze Strażą Miejską i dalszego korzystania ze szkoleń profilaktycznych także w przyszłym roku szkolnym.