poniedziałek, 03 25th

Last updatePn, 18 Mar 2019 6pm

Wiadomości

Listopad w SP 24

Listopad w SP 24 

W listopadzie postanowiliśmy poświęcić czas na rozmowy o ekologii. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytania:  jak segregować odpady, w jaki sposób oszczędzać wodę, jaką żywność wybierać i czy warto sięgać po produkty „eko”?

Uczennice z klasy VII b przygotowały prace plastyczne zachęcające do ekologicznego stylu życia i udekorowały nimi listopadową gazetkę. Natomiast klasa III b zaprosiła przedstawicieli Straży Miejskiej. Specjalista Pani Magdalena Sielewicz i młodszy strażnik Pani Marta Mścisz przeprowadziły warsztaty pt. „Ekolog- Ja”. Celem programu było kreowanie odpowiedzialności dzieci za swoje środowisko i zdrowie, poprzez uświadomienie pozycji człowieka w przyrodzie, jego wpływu na środowisko i zależności od środowiska.

Przedstawicielki Straży Miejskiej odwiedziły także uczniów w świetlicy szkolnej. Dzięki temu uczniowie z klasy I a, II a i II b mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu pt. „Dzik jest dziki, dzik jest zły”. Teraz nasi najmłodsi wiedzą już: jakie zwyczaje mają dzikie zwierzęta, gdzie można je spotkać, jak zachować się w sytuacji przypadkowego kontaktu z nimi. 

Pani Magdalena i pani Marta, tak jak obiecały, przeprowadziły kolejne „Lekcje bezpieczeństwa”. Tym razem przygotowały warsztaty dla uczniów z klasy IV b i IV c. Nasi uczniowie doskonale znają już ten program i bardzo chętnie poszerzają swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w Internecie. 

Galeria

Jesteś tutaj: Start Wiadomości Listopad w SP 24