poniedziałek, 03 25th

Last updatePn, 18 Mar 2019 6pm

Wiadomości

Szkolenia i warsztaty w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci.

Szkolenia i warsztaty w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci.

W marcu w naszej szkole skupiamy się szczególnie na profilaktyce uzależnień z uwzględnieniem  zagrożeń  płynących z nadmiernego i niewłaściwego korzystania przez dzieci i młodzież z sieci i nowoczesnych komunikatorów.

W dniach 6 i 7 marca mieliśmy przyjemność gościć Pana Roberta Turskiego, specjalistę od  promowania pozytywnych zachowań użytkowników sieci (Internet, telefony komórkowe) oraz poszukiwania i proponowania wartościowych i nowoczesnych metod nauczania (gamifikacja, rozszerzona rzeczywistość, gry miejskie, itd.)

Pan Robert Turski przeprowadził drugą turę warsztatów przeznaczonych dla uczniów (pierwsza tura odbyła się w grudniu).  Edukował dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci (kontakt z nieznajomymi, ochrona danych oraz wizerunku), doboru gier komputerowych do wieku, cyberprzemocy, uzależnienia od komputera i Internetu. Zaangażowanie uczniów świadczyło o atrakcyjności zajęć, a wiedza, którą wyniosły z warsztatów, o poziomie merytorycznym spotkania.

Pan Turski przeprowadził również szkolenie profilaktyczne rady pedagogicznej oraz rodziców klas starszych i młodszych w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci.

Jesteś tutaj: Start Wiadomości Szkolenia i warsztaty w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci.