sobota, 07 21st

Last updateSo, 30 Cze 2018 2pm

Wychowanie patriotyczne

"Żywa lekcja historii" z p. Leszkiem Guzem harcerzem Szarych Szeregów

W dniu 08. XI. 2016 r. odbyła się kolejna lekcja z cyklu "Żywe lekcje historii". Naszym gościem był pan Leszek Guz -harcerz Szarych Szeregów, który zapoznał uczniów z postacią pani Aliny Blaszyńskiej, młodej harcerki, która podczas wojny była łączniczką Armii Krajowej. Zmarła w skutek ran odniesionych w walce z Niemcami. Pan Leszek Guz opowiadał również uczniom o historii lubelskich harcerzy i formach stawiania oporu niemieckiemu okupantowi.
Uczniowie jak zawsze z wielkim zainteresowaniem wysłuchali relacji z o minionych wydarzeniach, które przybliżają im wiedzę o tych trudnych, czasem bolesnych momentach najnowszej historii i uczą, jak być patriotą dziś.

Galeria

Jesteś tutaj: Start Wychowanie patriotyczne "Żywa lekcja historii" z p. Leszkiem Guzem harcerzem Szarych Szeregów