poniedziałek, 03 25th

Last updatePn, 18 Mar 2019 6pm

Wychowanie patriotyczne

Zmarł dr Bohdan Szucki pseudonim „Artur”

W środę 11. I. 2017 r., zmarł dr Bohdan Szucki pseudonim „Artur”, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, inicjator powołania Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i jego wieloletni prezes. Wielki patriota, niezrównany organizator i społecznik. W 2006 r., za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz środowisk kombatanckich, został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczono go również Krzyżem Narodowego Czynu ZbrojnegoMedalem „Pro Patria” oraz Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego.
Pan dr Bohdan Szucki, był stałym gościem naszej szkoły. Brał udział we wszystkich uroczystościach, a także prowadził "Żywe lekcje historii" dla naszych uczniów. Opowieściami z historii swojego życia potrafił zaczarować każdego słuchacza, będzie nam Go bardzo brakowało.
Odszedł od nas na Wieczną Wartę - Cześć Jego Pamięci!

Definicja Ojczyzny wg dr B. Szuckiego

Jesteś tutaj: Start Wychowanie patriotyczne Zmarł dr Bohdan Szucki pseudonim „Artur”