poniedziałek, 03 25th

Last updatePn, 18 Mar 2019 6pm

Wychowanie patriotyczne

Udział w akcji IPN „Lubelskie książki dla Lubelszczyzny”

Udział w akcji IPN „Lubelskie książki dla Lubelszczyzny”

                Rok 2018 to rok pod hasłem 100 lat Niepodległej. Nasza szkoła bardzo czynnie wpisuje się we wszelkie działania upamiętniające to doniosłe wydarzenie. Biblioteka szkolna wzięła udział w akcji pt. „Lubelskie książki dla Lubelszczyzny”, organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej O/ Lublin. W ramach akcji otrzymaliśmy bezpłatnie 27 bardzo cennych publikacji dotyczących dziejów Lubelszczyzny. Są to książki poświęcone m.in. dziejom Lubelszczyzny lat powojennych, polskiemu podziemiu niepodległościowemu  w latach 40 i 50-tych, więzieniu na Zamku Lubelskim i wiele innych. Dzięki tym książkom nasi uczniowie mają szansę poszerzyć i pogłębić informacje na temat historii najnowszej naszego regionu. Z pewnością publikacje te będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Jest to bardzo cenna inicjatywa dająca szansę wielu szkołom na wzbogacenie księgozbioru w wiele ważnych publikacji poświęconych historii naszej małej ojczyzny.

GALERIA https://lublin.ipn.gov.pl/pl5/aktualnosci/57478,Lubelskie-ksiazki-dla-Lubelszczyzny-10-wrzesnia-5-pazdziernika-2018.html

Dzięki tej akcji nasza szkoła miała szansę promować akcję IPN. Pani Elżbieta Stawarz udzieliła krótkiego wywiadu na temat w/w akcji.

Jesteś tutaj: Start Wychowanie patriotyczne Udział w akcji IPN „Lubelskie książki dla Lubelszczyzny”