środa, 12 19th

Last updateSo, 08 Gru 2018 1pm

Wychowanie patriotyczne

3 "b" na wystawie na Zamku lubelskim "Czas na Niepodległą"

KLASA III B NA ZAMKU LUBELSKIM - wystawa Czas na Niepodległą

Odzyskanie wolności przed Polskę w 1918 roku postrzegano w kategoriach cudu. Wystawa na Zamku lubelskim Czas na Niepodległą to fascynująca opowieść o trwającej ponad 100 lat historii polskich zmagań niepodległościowych opowiedziana za pomocą obrazów. Począwszy od I rozbioru Polski poprzez epopeję Napoleońską, okres powstań: Kościuszkowego, listopadowego, styczniowego po poprzedzającą wolnościową euforię I Wojnę Światową, historia Polski jeszcze nigdy nie była ukazana w tak przystępny sposób. Na ekspozycji znalazły się prace znanych i wybitnych malarzy: Aleksandra Orłowskiego, Juliusza Kossaka, Januarego Suchodolskiego, Piotra Michałowskiego, Artura Grottgera, Jana Matejki, Adama Chmielowskiego, Maksymiliana Gierymskiego, Jacka i Rafała Malczewskich, Vlastimila Hofmana, Jana Styki, Leopolda Gottlieba, Wojciecha i Jerzego Kossaków, Witkacego i wielu innych.

Uczniowie Klasy III B wraz z wych. U. Zawadzką mieli okazję obejrzeć i przeżywać historię naszej niepodległości, zdali sobie sprawę jak ciężka była droga do jej uzyskania i utrzymania takiego stanu do dzisiejszych dni.

Jesteś tutaj: Start Wychowanie patriotyczne 3 "b" na wystawie na Zamku lubelskim "Czas na Niepodległą"