Stołówka
Kontakt z Nami
Dziennik

Logowanie do witryny

Otwórz Panel


Uczniowie naszej szkoły i rodzice włączyli się w Ogólnopolską Akcję "Paczka dla Bohatera", która miała na celu pomoc kombatantom, ludziom, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju, naszym Patronom. 

Od 26.11 do 14.12 Samorząd Uczniowski klas I - VIII zbierał produkty spożywcze i chemiczne z długim terminem przydatności. Artykuły i kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów zostały przekazane w dniu 14.XII.2018 r. do Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie, która była koordynatorem akcji w Lublinie. Następnie paczki przekazano kombatantom. Koordynatorkami akcji w naszej szkole były pani Alicja Pruchniak opiekun SU klas I - III i pani Marzena Witeska opiekun SU klas IV - VIII.

Zobacz na Facebook

Zobacz na TVP3 Lublin

W dniu 11 listopada 2018 r. uczniowie pod opieką pani Moniki Kaniewskiej - Ozimek wzięli udział w miejskich uroczystościach z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 24 składał się z uczniów klasy VIII "b" - Paweł Skóra, Justyna Kręglicka, Martyna Krocz.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I - III po raz piąty z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczą w miejskim projekcie warsztatów literacko - artystycznych prowadzonych w "Domu Słów, Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN" pt. "Design literacki". "Design literacki" to program cyklicznych zajęć z edukatorami "Domu Słów" w ramach, których uczniowie podejmują działalność plastyczno - artystyczną w oparciu o konkretną literaturę dziecięcą.

Zachęcamy do odwiedzenia strony ze szczegółowymi informacjami o egzaminie

Informujemy, że na stronie:

https://www.gov.pl/web/edukacja/rekrutacja-na-rok-szkolny-20192020


zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji.

 

Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w następujących terminach:
29 października 2018 r. - język angielski (90 min)
30 października 2018 r. - języka polski (120 min)
31 października 2018 r. - matematyka (100 min)
Egzaminy odbędą się na podanych wcześniej uczniom godzinach lekcyjnych.
Pozostałe lekcje odbędą się według planu.

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. Po raz pierwszy egzamin zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.

Grupa Zerowa z p.Urszulą Zawadzką odwiedziła Ogród Saski. Oglądaliśmy rośliny budzące się po zimie, słuchaliśmy pierwszych odgłosów ptaków, spotkaliśmy rodzinkę pawi.

Klasa „0” była na wycieczce w Regionalnym Muzeum Cebularza, gdzie spotkała się z legendarną Esterką i piekarzem Frankiem.

Uczniowie kl. „0” z wych. Urszulą Zawadzką oglądali w MDK nr 2 wystawę „Misjonarze Afryki”.

A4 Infociacho