Nasze dokumenty

„Dzień zdrowia i sportu szkolnego” to już nasza coroczna tradycja. Jednak po raz pierwszy 8 czerwca 2018 r. imprezie głównej towarzyszył klasowy „Festiwal smaku”.

Brali w nim udział przedstawiciele oddziału „0” i klas I - III. Każda klasa miała za zadanie wybrać jeden owoc lub warzywo, które było motywem przewodnim. Chętni uczniowie mogli ubrać się w barwy charakterystyczne dla wybranego smakołyku. Najważniejszym zadaniem było jednak przygotowanie zdrowej przekąski, bazującej na wybranym warzywie lub owocu. Uczniowie przynieśli tego dnia potrzebne produkty oraz sprzęty i z zaangażowaniem siekali, mieszali i doprawiali potrawy. Powstały m.in. sałatki owocowe, jogurty z owocami, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. W przygotowaniu potraw uczniom pomagali wychowawcy. A nad wszystkim czuwali także rodzice. Serdecznie dziękujemy pani Ani Niewielskiej i pani Agnieszce Mazurek za pomoc i wsparcie w organizacji naszego pierwszego, ale z pewnością nie ostatniego „Festiwalu smaku”. Zachęcamy także do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.