Nasze dokumenty

Jak co roku, Dzień Dziecka obchodzony jest w naszej szkole w duchu sportowej rywalizacji i promocji zdrowego stylu życia. Festyn rozpoczęły pokazy tańca w wykonaniu uczniów klas I - III oraz wspólny taniec wszystkich uczestników. Następnie, tradycyjnie już, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: 0 - III i IV - VII, by wyrównać szanse na sukcesy w poszczególnych rozgrywkach sportowych. Młodsi uczniowie m. in. ścigali się skacząc na piłkach, pokonywali slalom na szczudłach, przeciągali linę. Uczniowie mieli także możliwość wykazać się wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia: zbilansowanej diety, aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie, higieny i ekologii. W zespołach klasowych rozwiązywali krzyżówkę, której hasło „Szkoła promująca zdrowie” jest im bardzo dobrze znane. Przedstawiciele klas 0 - III uczestniczyli także w klasowym festiwalu smaku, który został opisany w odrębnym artykule. Festyn uświetniała dobra muzyka, malowanie twarzy, malowanie na foliowych witrażach i dmuchane zamki.