Wychowanie patriotyczne

Po raz czwarty 21 września 2019 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu „Mila  Pamięci Ofiar Komunizmu”, który  organizowany jest od 2016r . Upamiętnia wydarzenie z 17 września 1939, związane z napaścią ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej.

Tegoroczny bieg odbył się w Ogrodzie Saskim. Celem  była popularyzacja wśród młodych ludzi historii kraju, krzewienie pamięci o bohaterach walczących o wolność oraz promowanie rodzinnego  i prozdrowotnego stylu życia. Szkołę naszą reprezentowało 11 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy imprezy rywalizowali na dystansie jednej mili lądowej o długości 1609 metrów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt zajęcia II miejsca w swojej kategorii  wiekowej przez Konrada Kamińskiego z klasy IV b. Na mecie każdy z uczestników otrzymał  pamiątkowy medal z antykomunistycznym bohaterem. Krążek w kolorze srebra przypomina postać ostatniego partyzanta Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !