Wychowanie patriotyczne

Dnia 3 marca 2020 r. uczniowie kl. 7a, 7b, 8a i 8b wzięli udział w sesji historycznej "Bohaterowie tacy jak Wy", która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Sesja została zorganizowana w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie wysłuchali prelekcji Pana Grzegorza Makusa (OBEN IPN Lublin) pt. "Ostatnie Polskie Powstanie. Zarys dziejów podziemia antykomunistycznego w Polsce 1944-1956" oraz Pana Pawła Skroka (OBEN IPN Lublin) pt. "Dzieci Wolnej, Niepodległej, Świętej. Przywracanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych." Podczas sesji uczniowie brali również udział w quizie Kahoot dotyczącym Żołnierzy Wyklętych. Na zakończenie odbył się koncert pt. "Cześć i chwała Bohaterom" Norberta "Smoły" Smolińskiego. Nasi uczniowie mieli okazję poznać historię i losy wielu Żołnierzy Niezłomnych, którzy walczyli o wolną Polskę. Dowiedzieli się jak wielu bohaterów oddało życie w obronie suwerenności naszego kraju. Była to piękna i poruszająca lekcja historii.