Bezpieczeństwo i Zdrowie Fizyczne

W związku z pandemią koronawirusa w szkołach, tak jak w innych miejscach musimy przestrzegać pewnych zasad.

Personel szkolny dba o to aby warunki panujące w szkole sprzyjały ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa między innymi poprzez systematyczne czyszczenie
i dezynfekcję powierzchni, regularne wietrzenie sal lekcyjnych, organizację przestrzeni tak by zapewnić dystans.

Jednak Ty Uczniu także nie możesz zapominać o dbaniu o bezpieczeństwo swoje i innych. Podstawowe zasady o których musisz pamiętać to:

• Jeśli masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby, zostań w domu.
  • Często myj ręce.
  • Nie dotykaj oczu, ust, nosa.
  • Zrezygnuj z podawania ręki na powitanie.
  • Uważnie słuchaj poleceń nauczyciela.
  • Używaj tylko własnych przyborów szkolnych.
  • Spożywaj tylko swoje jedzenie i picie.
  • Unikaj kontaktu z większą grupą uczniów np. podczas przerwy.
  • Jeśli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe natychmiast poinformuj o tym nauczyciela.
  • Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa przed i po lekcjach.

Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

Magdalena Hładuniuk- pedagog specjalny