Wychowanie patriotyczne

Dnia 14 listopada klasy 0-3 uczciły 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Klasa II a przygotowała program „Dla Niepodległej” pod kierunkiem pani M. Buczek i E. Suseł. Krążący wśród dzieci reporter rozpytywał o ich wiedzę na temat patriotyzmu, niepodległości i symboli narodowych.

Wypowiedzi przeplatane były patriotycznymi wierszami i piosenkami. Również dzieci z oddziału przedszkolnego pochwaliły się piosenką przygotowaną pod kierunkiem pani D. Ostrowskiej. Wszystko zwieńczył Polonez dla Niepodległej, którego inicjatorkami były panie L. Orzechowska i M. Witeska. Wybrani uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły zatańczyli poloneza poprowadzonego przez panią dyrektor Barbarę Wanat i panią wice dyrektor Joannę Kahlan. Z dumą i wzruszeniem oglądaliśmy taki przejaw patriotyzmu.