1. Z centrum multimedialnego w bibliotece szkolnej mogą korzystać uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły.
  2. Centrum multimedialne w bibliotece służy głównie do celów edukacyjnych: pogłębiania wiedzy na temat własnych zainteresowań,  korzystania z Internetu jako źródła informacji.
  3. Materiałów multimedialnych dostępnych w bibliotece nie wypożycza się do domu, korzystamy z nich jedynie na miejscu.
  4. Maksymalny czas korzystania z komputera przez ucznia nie może przekraczać 30 min.
  5. Przed rozpoczęciem pracy należy uzyskać zgodę bibliotekarza i wpisać się do rejestru korzystania z komputera.
  6. Przy stanowisku komputerowym mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby.
  7. Po zakończeniu pracy należy wyłączyć komputer, uporządkować stanowisko pracy i zgłosić fakt opuszczenia miejsca.
  8. Obowiązuje zakaz zapisywania plików i folderów w pamięci komputera.
  9. W trakcie przerw korzystanie z komputerów jest zabronione.
  10. Zabrania się korzystania z gier i portali społecznościowych, prowadzenia prywatnej korespondencji, wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców.
  11. Uczniowi nie wolno zmieniać ustawień panelu sterowania, drukarek, plików; instalowania własnych programów i dokonywania zmian w już
  12. Przy korzystaniu z komputerów obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
  13. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłosić bibliotekarzowi, nie wolno podejmować prób naprawy na własną rękę.
  14. Drukowanie jest możliwe za zgodą i po skonsultowaniu ilości wydruku z bibliotekarzem.
  15. Za umyślne uszkodzenie sprzętu odpowiedzialność materialną ponosi użytkownik, a w przypadku ucznia - jego rodzice.

W przypadku naruszenia zasad niniejszego regulaminu może być zastosowana kara czasowego ograniczenia dostępności do komputera

Zapraszamy Państwa na nową stronę internetową naszej placówki https://zsp2.lublin.eu/ . Nowa strona internetowa jest na bieżąco aktualizowana i będą pojawiać się na niej