Sportowe wydarzenia

Logowanie do witryny

11 listopada 2019r po raz czwarty w centrum Lublina i Starego Miasta odbył się bieg „Nocna Mila Niepodległości” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z Fundacją „Ruch Solidarności Rodzin”. Celem imprezy było promowanie kultury fizycznej i historii Polski.

Z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości dnia 31 października 2019 r nauczyciele wychowania fizycznego przy współpracy przedstawicieli sekcji sportowej Samorządu Uczniowskiego zorganizowali i przeprowadzili Turniej w „Dwa ognie” dla klas IV.

16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Biegu Papieskim.

Celem imprezy było upamiętnienie daty wyboru Karola Wojtyły na Papieża, uczczenie kanonizacji Jana Pawła II, upamiętnienie miejsc w Lublinie związanych z Ojcem Świętym oraz upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży postaw prozdrowotnych. Dwudziestu ośmiu uczniów reprezentujących naszą szkołę miało do pokonania różnej długości dystanse w zależności od kategorii wiekowej i płci.

Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w dniu 1.06.2019 r. w XXVII edycji Biegu Solidarności, ulicami Lublina. Głównym celem tej imprezy sportowej jest upamiętnienie rocznicy strajków Lubelskiego Lipca 1980 i powstania NSZZ Solidarność, promocja Lublina i Lubelszczyzny oraz popularyzacja biegów masowych jako ogólnodostępnej formy rekreacji.

W dniu 10.10.2019 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z tegorocznymi reprezentantkami lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dosze – kulomiotką Pauliną Gubą oraz dyskobolką Darią Zabawą. Zawodniczki reprezentują Klub AZS UMCS Lublin.

Po raz czwarty 21 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu „Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”, który organizowany jest od 2016 r. Upamiętnia wydarzenie z 17 września 1939, związane z napaścią ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej.

Po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie klas VII i VIII na lekcji wychowania fizycznego gościli piłkarzy Motor Lublin.