Ogłoszenia dla Rodziców

Logowanie do witryny

Lublin, dn. 07.05.2020r.

Komunikat nr 8/2020 z dnia 07.05.2020r.

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie

w sprawie wznowienia funkcjonowania oddziału przedszkolnego

Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 29.04.2020r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu Oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie informuje, że:

1. Przewidywany czas wznowienia funkcjonowania oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 24 nastąpi dnia 18 maja 2020r.
  2. Rodziców dzieci, zainteresowanych korzystaniem z opieki w oddziale przedszkolnym od dnia 18 maja 2020r. proszę o podanie informacji do dnia 14 maja 2020r. (czwartek) na adres mailowy szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie pod numerem telefonu 81 5321520.
  3. Rodziców proszę o śledzenie strony internetowej szkoły sp24.lublin.eu, zakładki „oddział przedszkolny”, w której przed dniem 18 maja 2020r. będą umieszczone procedury i zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące wznowienia działalności oddziału przedszkolnego od dnia 18 maja 2020r.
  4. Zachęcam również do śledzenia strony MEN gov.pl, na której znajdą Państwo niezbędne informacje.

Barbara Wanat

Lublin dnia 04.05.2020r.

Informujemy Rodziców , że od dnia 11.05.2020 rozpoczynamy wypłatę stypendium szkolnego za miesiące:
od stycznia 2020 roku do czerwca 2020 roku

W zawiązku z epidemią koronawirusa i brakiem możliwości bezpośredniego dostarczenia faktur i rachunków do księgowości szkoły prosimy Rodziców o:

1. Telefoniczny kontakt z księgowością w godzinach od 8-14, telefon 081/5322110 lub 81/ 5321520 w celu zgłoszenia, że posiadacie Państwo rachunki i faktury do rozliczenia.

2. Następnie zapakowanie faktur i rachunków do koperty lub folii (koszulki) , dostarczenie do Szkoły i wrzucenie do pudełka przeznaczonego na korespondencję w przedsionku Szkoły (wejście główne).

3. Po sprawdzeniu faktur i rachunków pieniądze zostaną przekazane na Państwa rachunek bankowy lub przekazane do banku do autowypłaty.

Barbara Wanat

Informacje dla Rodziców dotyczące programu „Jedz z Głową”
W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi programu profilaktyczno – zdrowotnego „Jedz z Głową” zamieszczamy poniżej list z wyjaśnieniami od jego realizatorów. Zobacz list.

„Życie nie jest problemem do rozwiązania tylko rzeczywistością do doświadczenia”.

Soren Kierkegaard

Dojrzewanie jest okresem poważnych zmian i zadań rozwojowych. To czas, kiedy nastolatek przeobraża się w osobę dorosłą.  Proces dorastania obejmuje zmiany w sferze fizycznej, psychicznej, społecznej i duchowej.

Nastolatek poszukuje i stara się określić swoją tożsamość. W tym okresie wycofanie z aktywności, pomieszanie emocjonalne czy też niepewność co do własnych kompetencji i możliwości, są objawem gruntownych zmian i wyznaczają prawidłowy przebieg w rozwoju.

Burza hormonalna u nastolatka jest związana z rozwojem fizycznym, prowadzącym do dojrzałości. Funkcjonowanie emocjonalne cechuje duża zmienność nastrojów, impulsywność, utrudniona kontrola emocji.

Ważną i zauważalną cechą tego okresu jest odrzucenie i krytykowanie tego, co proponują dorośli. Ten negatywizm jest symptomem rozpoczęcia nowej i niełatwej drogi do opracowania własnego planu działania i określenia jego kształtu.

Wyzwania i zadania stojące przed statystycznym nastolatkiem, związane są z jego wielowymiarowym rozwojem.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej zaleca się pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

W naszej szkole realizowany jest program przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Województwa Lubelskiego. Ma on na celu zwiększenie wiedzy na temat ryzyka, jakie niesie ze sobą nadwaga oraz sposobów przeciwdziałania tego typu problemom. Jest on całkowicie bezpłatny.

Wnioski o przyznanie stypendium na ten rok szkolny przyjmowane będą w dniach 3 -16.09.2019r. przez pedagoga szkolnego (pokój nr 13) w godzinach dyżuru.

Termin 16 września, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jest terminem ostatecznym.

bezpieczenstwo w sieci

Wystarczy włączyć przycisk zasilania, otworzyć jedną z kilku popularnych przeglądarek i już jesteśmy użytkownikami Internetu i innych szeroko dostępnych portali aukcyjnych, czatowych, rozrywkowych. Bardzo łatwo przy nieświadomym użytkowaniu doprowadzić do strat finansowych, szkód psychicznych, a nawet problemów z prawem – sprawa ta dotyczy rodziców, którzy nie przygotowali dzieci na prawidłowe i odpowiedzialne korzystanie z Internetu. Aby zapobiec tego typu konsekwencjom należy zwrócić większą uwagę na to gdzie i jak dzieci „surfują” po internetowym zaciszu.

Ulotka z zakresem ubezpieczenia i niezbędnymi informacjami dotyczącymi zgłoszenia roszczenia - zobacz

Ogólne Warunki Ubezpieczenia - zobacz

Oświadczenie grupowe rodziców o zapoznaniu się z OWU (lista do podpisania przez rodziców) - zobacz

Indywidualne oświadczenie rodzica, że zapoznał się z OWU - zobacz