Logowanie do witryny

Naukę w oddziale przedszkolnym opieramy na dobrych i sprawdzonych od lat metodach nauczania wzbogaconych elementami pedagogiki Marii Montessori, metody „Dobrego Startu” Marty Bogdanowicz, metody globalnej Ireny Majchrzak, „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej,  jak i pakietu metod aktywizujących małego człowieka.

Zajęcia mają na celu:

-ćwiczenie umiejętności pięknego, czystego, poprawnego czytania i mówienia

-naukę nadawania słowom życia i wykorzystywania ich do przekazywania myśli i emocji w sposób zrozumiały dla słuchaczy

-ćwiczenie dykcji

-nauka właściwej interpretacji tekstów, modulowania głosem, akcentowania

-planowanie, komponowanie swoich wystąpień

-rozładowywanie napięć

-korygowanie defektów mowy

-rozwijanie wiary w siebie i swoje możliwości

-naukę krytycyzmu w stosunku do siebie i innych

-pobudzanie wyobraźni uczniów

Klasy profilowane - innowacja pedagogiczna.

Nowoczesne formy treningu z piłki siatkowej w wychowaniu fizycznym dla uczniów klas profilowanych w kontekście współpracy z Towarzystwem Piłki Siatkowej.

Piłka siatkowa to najpopularniejsza dyscyplina sportu w naszej szkole. Interesują się nią wszyscy. Chłopcy i dziewczęta każdą wolną chwilę spędzają na doskonaleniu umiejętności siatkarskich oraz podglądaniu swoich bliskich idoli w telewizji.

Gimnastyka sportowa – szlachetna dziedzina sportu z wiekowymi tradycjami, która na stałe zagościła w progach naszej szkoły, niezmiennie zaspokaja pragnienia, by być równocześnie bardzo sprawnym, zwinnym i silnym oraz imponować piękną sylwetką. Służy krzewieniu idei czystego sportu, rozwija elegancję.

Innowacje w edukacji wczesnoszkolnej, które będą realizowane w roku szkolnym 2019/20 w klasie I przez p. Monikę Mejer to:

• ,,Czytanie i pisanie na wesoło’’
  • ,,Elementy zumby - kids czyli zajęcia sportowe przy muzyce.’’

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I - III po raz piąty z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczą w miejskim projekcie warsztatów literacko - artystycznych prowadzonych w "Domu Słów, Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN" pt. "Design literacki". "Design literacki" to program cyklicznych zajęć z edukatorami "Domu Słów" w ramach, których uczniowie podejmują działalność plastyczno - artystyczną w oparciu o konkretną literaturę dziecięcą.