Logowanie do witryny

18.12.2019 r. poszliśmy na spacer do żłóbka bożonarodzeniowego. Przy żłóbku omawialiśmy symbole świąt Bożego Narodzenia – poznaliśmy postaci i zwierzęta występujące w betlejemskiej stajence, wysłuchaliśmy kolędy oraz wyszukiwaliśmy symbole jakie można spotkać na ulicach miasta.

10.12.2019r. wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu „Pani Zimy”. Obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie, zachowanie ptaków. Z utęsknieniem czekamy na oznaki charakterystyczne dla tej pory roku.

10.12.2019 r. byliśmy na warsztatach pt. „Choinkowo i bombkowo” w Galerii Twórców Ludowych. Podczas zajęć wysłuchaliśmy opowiadania jak dawniej ubierano choinki. Następnie pod okiem doświadczonego twórcy wykonaliśmy samodzielnie z kolorowego opłatka ozdobę choinkową – bombkę. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dzieci były bardzo dumne ze swojej pracy. Bombki ozdobią ich choinki w domach.

06.12.2019r. odwiedził nas Mikołaj. Przyniósł nam wspaniałe prezenty. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z tak miłej niespodzianki.

04.12.2019 r. odbyła się całodniowa wycieczka do „Krainy bombek” w Nowej Dębie. Podczas wycieczki poznawaliśmy region Lubelszczyzny w kontekście walorów krajobrazowych i kulturowych, charakterystycznych upraw, rodzajów żywności produkowanej w regionie. Zapoznaliśmy się z zawodami ludności Lubelszczyzny, szczególnie zainteresował nas zawód hutnika szkła oraz dekoratora wyrobów szklanych. Dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i talenty manualno – plastyczne.

28.11.2019 r. w klasie odbyły się „Andrzejki”. Były wróżby i tańce oraz przepyszny poczęstunek przygotowany przez naszych kochanych i wspaniałych rodziców. Bawiliśmy się super.

27.11.2019 r. uczniowie z "Klubu Czytelnika" złożyli nam wizytę. Podczas spotkania odbyło się czytanie bajek przez starszych kolegów i koleżanki. Członkowie Klubu obiecali, że będą nas odwiedzać regularnie, a my będziemy słuchać i opowiadać treść i wykonywać barwne ilustracje do przeczytanych książek.

13.11.2019r. z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy „0” obejrzeli przedstawienie patriotyczne pt. „Mój Orzeł” w wykonaniu uczniów klasy II „b”. Podczas inscenizacji poznali historię naszego godła i wysłuchali wielu pieśni patriotycznych. Przedstawienie bardzo im się podobało.