Regulamin stołówki
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel


„Pamięć – kurz z przeszłości ściera,
i ją z dniem dzisiejszym łączy,
dzięki niej - nic nie umiera,
dzięki niej – nic się nie kończy!”
Lusia OgińskaZapraszamy do obejrzenia wirtualnej lekcji przygotowanej przez klasę IIIB.

Nasza szkoła bierze udział, po raz kolejny, w akcji organizowanej przez MEN "Szkoła pamięta". Akcja ma na celu upamiętnienie ważnych rocznic oraz wydarzeń historycznych. Zwraca uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. 

Akcja Szkoła pamięta

 

Przedstawiamy prace plastyczne uczniów, wykonane w ramach akcji "Szkoła pamięta". Prace wykonali uczniowie kl. IV b (M. Kotarski, P. Seńko, J. Zubrzycki, W. Chmiel, K. Wasika).

Przedstawiamy Państwu Komunikat p.o. Dyrektora SP 24 w Lublinie w sprawie organizacji zajęć w dniach 26.10.2020 r. – 08.11.2020 r.

Komunikat -> Otwórz Komunikat

Już po raz dwudziesty Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia organizowała  Dzień Papieski połączony ze zbiórką funduszy na stypendia dla ubogiej młodzieży z małych miejscowości, by przypomnieć osobę i dzieło Papieża Polaka, a zarazem budować Żywy Pomnik Jana Pawła II.

Asia Urban z klasy III A otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie Literacki Dzień Nauczyciela. Gratulacje!!!konkurs literacki

Lublin, 13.10.2020 r.

Harmonogram przeprowadzenia I etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez LKO w SP 24

 

  1. Konkurs geograficzny – 19.10.2020 r. (poniedziałek) – godz. 9.00
  2. Konkurs języka hiszpańskiego – 20.10.2020 r. (wtorek) – godz. 9.00
  3. Konkurs biologiczny – 21.10.2020 r. (środa) – godz. 9.00
  4. Konkurs języka angielskiego – 22.10.2020 r. (czwartek) – godz. 9.00
  5. Konkurs historyczny – 23.10.2020 r. (piątek) – godz. 9.00
  6. Konkurs polonistyczny – 26.10.2020 r. (poniedziałek) – godz. 9.00
  7. Konkurs matematyczny – 27.10.2020 r. (wtorek) – godz. 9.00
  8. Konkurs fizyczny – 28.10.2020 r. (środa) – godz. 9.00
  9. Konkurs chemiczny – 29.10.2020 r. (czwartek) – godz. 9.00

Przekazujemy Państwu informacje ze strony Kuratorium Oświaty w Lublinie dotyczące zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem.

Plakat ogólny

Plakat - zasady kwarantanny

Plakat - kwarantanna

Plakat - rozkładówka

Poniżej przedstawiamy Państwu Komunikat nr 5/2020/2021 p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie z dnia 13 października 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w klasie 7a,7b,8a,8b

Link -> Otwórz Komunikat

Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej,  która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

14 pazdziernika

Komisja Edukacji Narodowej (pełna nazwa: Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca) – była pierwszym w świecie ministerstwem oświaty i o wiele lat wyprzedziła podobne rozwiązania w innych państwach. Na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powołał ją 14 października 1773 r. Sejm Rozbiorowy. Działała w latach 1773-1794. Stworzyła nowoczesną strukturę organizacyjną oświaty – od szkół elementarnych przez gimnazja aż do uczelni wyższych. Zaczęto nauczać w języku polskim. Reforma objęła programy nauczania, do których wprowadzono elementy nauk przyrodniczych, historii i geografii Polski, naukę języka ojczystego i wychowanie obywatelskie. Wprowadzono też elementy wychowania fizycznego.

Komisja uregulowała również podstawy prawne zawodu nauczycielskiego i stworzyła pierwsze szkoły kształcące pedagogów. Zdecydowano o utworzeniu seminariów nauczycielskich przy uniwersytetach.

Kres działaniom Komisji Edukacji Narodowej położyła utrata niepodległości Polski, ale wiele wprowadzonych przez nią rozwiązań miało kontynuację.

W różnych krajach nauczyciele obchodzą swoje święto w różnych dniach. Przykładowo na Tajwanie obchodzone jest ono 28 września w dniu urodzin Konfucjusza, a w Czechach i na Słowacji – 28 marca, czyli w dniu urodzin Jana Amosa Komeńskiego – XVII-wiecznego pedagoga, filozofa, reformatora. W Albanii – 7 marca – upamiętniając  powstanie pierwszej szkoły świeckiej, a w  Indiach  – 5 września, w dniu urodzin Sarvepalli Radhakrishnan, byłego prezydenta.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  w szkołach i innych placówkach oświatowych odbywają się zazwyczaj uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. Ponadto z tej okazji wręczane są nauczycielom medale i nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z wierszami naszych uczniów przesłanymi na konkurs „Literacki Dzień Nauczyciela” - preferowana przeglądarka Google Chrome.

A4 Infociacho