Wychowanie patriotyczne

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Warszawa - Miasto Niezwyciężone". Projekt ten realizuje Fundacja „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych" we współpracy z Lubelskim Kuratorem Oświaty oraz dzięki wsparciu Fundacji PGE. Działania przewidziane w projekcie dotyczą upamiętnienia historii Warszawy w okresie II wojny światowej. Głównym celem planowanego projektu jest przypomnienie Polakom, jak niezwykłym miastem jest i była ich stolica, jako symbol oporu wobec niemieckiego terroru, a także serce naszego kraju. W ramach projektu odbyła się konferencja dla nauczycieli historii. Podczas konferencji nauczyciele odebrali materiały dla szkół biorących udział w projekcie (wydrukowana wystawa, mini podręczniki z filmem, testy, książeczka dydaktyczna dla nauczyciela, prezentacja multimedialna), które posłużą do przeprowadzenia zajęć dydaktycznych z uczniami. Otrzymaliśmy również możliwość udziału w koncercie w Filharmonii Lubelskiej.