logo100

Dzieciaki z kl. 0 odbyły magiczną podróż w dawne czasy …. przeniosły się  ze swoją panią wych. Urszulą Zawadzką do dawnej Apteki, gdzie powstawały specyfiki, syropy i mikstury na niedomagania i choroby, których dawniej było bardzo wiele.

Zgromadzono tu również zbiory szkła laboratoryjnego, kolekcję urządzeń do wyrabiania leków, recepty, sygnatury aptekarskie oraz bardzo bogaty księgozbiór farmaceutyczny. Uczniowie mogli zobaczyć  różnorodne wagi, pojemniki porcelanowe, zbiory ziół i substancji laboratoryjnych. Byliśmy również zauroczeni pięknem dawnych mebli, szaf i witryn, które stanowiły niepowtarzalny klimat i atmosferę dawnej Apteki.

szkolapamieta  Biuletyn Informacji Publicznej  umiem plywac  szkola bez przemocy  bezpieczne interneciaki  akademia przyszlosci mleko z klasa
 sp nabor  szkola promujaca zdrowie  sport szkolny 3  sieciaki logo  certyfikat kubus  owoce w szkole  cala niecala