Działania innowacyjne i ciekawe lekcje

Nasza szkoła, w obecnym roku szkolnym, brała udział w projekcie „Warszawa - Miasto Nieugięte". Projekt ten realizowała Fundacja „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych" we współpracy z Lubelskim Kuratorem Oświaty oraz dzięki wsparciu Fundacji PGE. Działania przewidziane w projekcie dotyczyły upamiętnienia historii Warszawy w okresie II wojny światowej. W ramach projektu odbyła się konferencja historyczno - metodyczna dla nauczycieli historii. Mieliśmy również możliwość udziału w koncercie w Filharmonii Lubelskiej, podczas którego została zaprezentowana poezja wojenna. Zostały także przeprowadzone, przez nauczyciela historii, lekcje w klasach 8 z wykorzystaniem pakietów edukacyjnych "Warszawa. Miasto Pamięci. Miasto Bohaterów". Otrzymaliśmy też materiały dla szkół biorących udział w projekcie - wydrukowana wystawa, mini podręczniki z filmem, testy, książeczka dydaktyczna dla nauczyciela, prezentacja multimedialna, książki.