logo100

Klasa „0” była na wycieczce w Regionalnym Muzeum Cebularza, gdzie spotkała się z legendarną Esterką i piekarzem Frankiem.

Dowiedzieliśmy się, że cebularze powstały w Kazimierzu Dolnym z miłości. Biedna Żydówka Esterka upiekła dla Króla Kazimierza Wielkiego placek z tego co miała w ubogiej chacie – mąkę i cebulę. Król był zachwycony ciepłym wypiekiem i powiedział, że będzie polecał ten produkt wszystkim! Do dziś cebularz sławi Lubelszczyznę w Unii Europejskiej i na całym świecie. Dzieci same przygotowały składniki i upiekły aromatyczne cebularze, które później smacznie zjadły.

szkolapamieta  Biuletyn Informacji Publicznej  umiem plywac  szkola bez przemocy  bezpieczne interneciaki  akademia przyszlosci mleko z klasa
 sp nabor  szkola promujaca zdrowie  sport szkolny 3  sieciaki logo  certyfikat kubus  owoce w szkole  cala niecala