Start
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

 

 

Logo SP 24 black

W ramach Lubelskiego Festiwalu nauki nasza klasa – obecnie VIIIa, corocznie bierze udział w warsztatach i seminariach organizowanych przez różne uczelnie. Po niezapomnianych warsztatach organizowanych przez Akademię Medyczną, w których mieliśmy przyjemność wziąć udział w roku ubiegłym, obecnie postanowiliśmy postawić na inną uczelnię Katolicki Uniwersytet Lubelski. Byliśmy na trzech projektach, w których uczniowie zdobyli cenną wiedzę z zakresu psychologii, zdrowia psychicznego i fizycznego.

W pierwszym projekcie na KUL przy Al. Racławickich dowiedzieliśmy się, jak bardzo umysł ludzki może być doskonały i jakie niesamowite rzeczy potrafi zapamiętać a potem odtworzyć. W projekcie pod tytułem „Zakamarki naszego umysłu” po sporej dawce wiedzy o ludziach ze spektrum autyzmu – SAWANTACH - o umiejętnościach niespotykanych u zdrowych psychicznie uczniowie spróbowali swoich sił w odtworzeniu obrazu kameleona widzianego przez 15 sekund. Okazało się to nie takie proste zadanie dla ósmoklasistów.

Drugi projekt organizowany przez Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych KUL pod tytułem „Sprawdź, co potrafią Twoje oczy” dotyczył profilaktyki zmysłu wzroku. Uczniowie mogli sprawdzić swój wzrok, dowiedzieli się jak dbać o oczy, aby ich stan w dobie komputeryzacji nie ulegał pogorszeniu.

Trzeci projekt zatytułowany „Doceń wodę, która jest w tobie” dotyczył roli, jaką odgrywa codzienne picie wody dla zdrowia człowieka. Uświadomił młodym ludziom, jakie są konsekwencje nie dostarczania odpowiedniej jej ilości. Mieliśmy okazję degustacji nowej na rynku wody z Roztocza o nazwie „Rodowita”.

Wychowawczyni klasy VIIIA – Renata Ślusarczyk

 

 

 

 Biuletyn Informacji Publicznej szkolapamieta  MEiN  poznajPolske  edu lublin 
 umiem plywac  szkola bez przemocy  cala niecala  akademia przyszlosci  sieciaki logo
szkola promujaca zdrowie mleko z klasa sport szkolny 3 certyfikat kubus owoce w szkole
logo Laboratoria Przyszlosci poziom kolor  JZG logo  posilek w domu i w szkole  program dla szkol  aktywna tablica
laptop dla ucznia  bezpieczne interneciaki      laptop dla nauczyciela

A4 Infociacho