Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Klasa 6 b wspólnie z wychowawcą p. Beatą Szpetko po raz kolejny uczestniczyła w Lubelskim Festiwalu Nauki. W tym roku byliśmy na trzech niezwykle ciekawych i pożytecznych wydarzeniach.

Najpierw wzięliśmy udział w warsztatach „Socjolandia” na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS. Uczniowie mieli okazję wcielić się w aktorów i odegrać trzy scenki przedstawiające różne sytuacje społeczne, a następnie wspólnie z prowadzącymi analizowali mechanizmy wpływające na ich realizację i przebieg. W trakcie zajęć uświadomili sobie, że życie społeczne to swoisty teatr, w którym gramy różne role. Było to niezwykle odkrywcze i pouczające doświadczenie.

Kolejne wydarzenie odbyło się na Wydziale Dziennikarstwa i Politologii UMSC. Były to warsztaty filmowe realizowane w prawdziwej pracowni radiowo telewizyjnej. Uczniowie wcielali się w role osób związanych z produkcją medialną i nagrywali krótką scenkę dialogową. Mogli dzięki temu doświadczyć na własnej skórze, na czym polega praca aktorów, reżysera, operatorów, dźwiękowców, realizatora dźwięku czy klapsera. Wszyscy doskonale się bawili, a przy tym uczestniczyli w niezwykłej lekcji edukacji filmowej.

Na koniec uczniowie klasy 6 b uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej pt. „Zagrożenia w Internecie”. Dowiedzieli się wielu pożytecznych rzeczy o tym, jak aktualnie atakowani są użytkownicy Internetu oraz co robić, by zachować bezpieczeństwo w sieci. Dzięki temu spotkaniu uczniowie zwiększyli swoją świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Każde z wydarzeń Lubelskiego Festiwalu Nauki było wyjątkowe i budziło wiele emocji. Poniżej prezentujemy zdjęcia i filmiki dokumentujące nasz udział.

                                                                             Wychowawczyni kl. 6b – Beata Szpetko

Szanowni Państwo Rodzice

 Informujemy o rozpoczynającej się rekrutacji uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

Zgłoszenie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

Do publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia. Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły. Zgłoszenia dziecka można dokonać również w systemie rekrutacyjnym

Terminy składania zgłoszeń: od 26 lutego 2024r. do 11 marca 2024r.

 

Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu szkoły

Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu danej szkoły, wymaga złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Termin składania wniosków rekrutacyjnych:

od 19 marca 2024 r. godz. 8.00 do 26 marca 2023 r. godz. 14.00

 

 

A4 Infociacho