Kartka z kalendarza

Klasa 6b reprezentowała naszą szkołę podczas spotkania z niezwykłym człowiekiem – rabinem, naukowcem, teologiem i nauczycielem judaizmu prof. Abrahamem Skórką. Otrzymał on tytuł doktora honoris causa podczas inauguracji roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Odwiedził również naszą szkołę, spotkał się z panią dyrektor Joanną Kahlan oraz uczniami klasy 6b, do których wygłosił krótką przemowę. Zwrócił uwagę, by starali się pielęgnować takie wartości jak wolność, demokrację, szacunek dla drugiego człowieka oraz osobistą godność, gdyż bez nich niemożliwe jest prawdziwe życie.

Beata Szpetko