Ciekawe wydarzenia z życia Świetlicy

Czytanie jest najważniejszą umiejętnością na drodze do zdobywania i rozszerzania swojej wiedzy. Dzięki niej ludzie mogą szybko i sprawnie komunikować się, dzielić doświadczeniem, przekazywać uczucia. Uczniowie klas 6, pod opieką p. Roberta Karkoszki, podjęli się pracy jako wolontariusze i organizują spotkania z młodszymi uczniami pomagając im w doskonaleniu sztuki płynnego czytania. Takie zajęcia odbywają się cyklicznie w świetlicy szkolnej i bibliotece. Wolontariusze zachęcają młodszych do poznawania treści i bohaterów ciekawych lektur. Koordynacją tego programu zajęła się p. Urszula Zawadzka.