logo100

W czwartek 25 kwietnia 2019 roku, uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami i rodzicami wzięli udział w Dniu Solidarności Międzypokoleniowej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w katedrze, pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego. Z placu przed katedrą w barwnym korowodzie przeszliśmy na Plac Litewski, na którym rozpoczęły się uroczystości miejskie. Główną ideą imprezy jest akcentowanie więzi łączących pokolenia oraz promowanie Lublina jako miejsca przyjaznego wszystkim grupom wiekowym. Na koniec korowodu uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście, mieszkańcy Lublina i seniorzy utworzyli symboliczny „Most Pokoleń”.

GAZETA WYBORCZA

DZIENNIK WSCHODNI

GOŚĆ.PL

LUBLIN.EU