logo100

9 stycznia 2019r w naszej szkole gościliśmy ratownika medycznego pracującego na OIOM-ie w jednym z lubelskich szpitali, który spotkał się na sali gimnastycznej z uczniami klas IV - VIII.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją opartą na autentycznych wydarzeniach.
Temat spotkania dotyczył udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia np. podczas wypadku samochodowego,  omdlenia, krwotoku z rany, oparzenia czy złamania .Uczniowie mieli możliwość przećwiczyć na fantomie oraz uczestnikach  sposób właściwego zachowania się i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanej osobie dorosłej, jak również noworodkowi. Była to doskonała okazja, by przypomnieć sobie najważniejsze numery telefonów alarmowych.

Jak zawsze podczas takich spotkań, uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

GALERIA

szkolapamieta  Biuletyn Informacji Publicznej  umiem plywac  szkola bez przemocy  bezpieczne interneciaki  akademia przyszlosci mleko z klasa
 sp nabor  szkola promujaca zdrowie  sport szkolny 3  sieciaki logo  certyfikat kubus  owoce w szkole  cala niecala