Przyjaciele Szkoły

9 stycznia 2019r w naszej szkole gościliśmy ratownika medycznego pracującego na OIOM-ie w jednym z lubelskich szpitali, który spotkał się na sali gimnastycznej z uczniami klas IV - VIII.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją opartą na autentycznych wydarzeniach.
Temat spotkania dotyczył udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia np. podczas wypadku samochodowego,  omdlenia, krwotoku z rany, oparzenia czy złamania .Uczniowie mieli możliwość przećwiczyć na fantomie oraz uczestnikach  sposób właściwego zachowania się i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanej osobie dorosłej, jak również noworodkowi. Była to doskonała okazja, by przypomnieć sobie najważniejsze numery telefonów alarmowych.

Jak zawsze podczas takich spotkań, uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.