Z życia klas I - III

Uczniowie klas ósmych należący do Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką nauczyciela R. Karkoszki, w poniedziałek 9 września, wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Lubelskie Schronisko dla Zwierząt znajdujące się przy ul. Metalurgicznej.

W pierwszej części pracownicy placówki zapoznali uczestników z głównymi zadaniami i celami Schroniska oraz formami pomocy jaką uczniowie mogą zorganizować na terenie szkoły. Następnie wysłuchano dwóch wykładów poświęconych zwierzętom, które trafiły do schroniska (np. psy, koty, węże, pająki, jaszczurki, żółwie). Dużym zainteresowaniem cieszyły się historie zwierząt egzotycznych, które trafiły do lubelskiego „Egzotarium”.

W drugiej części warsztatów opiekunowie zwierząt oprowadzili uczniów po placówce. Można było zobaczyć w jakich warunkach żyją mieszkańcy schroniska i doświadczyć ich ogromnego smutku i nieszczęścia z powodu porzucenia.

W najbliższym czasie w naszej szkole uczniowie należący do Wolontariatu przeprowadzą zbiórkę na rzecz schroniska.