Z życia klas I - III

W czwartek i piątek (10-11 X) na lekcjach katechezy uczniowie klas V-VIII czytali wybrane przez siebie teksty Jana Pawła II. Każdy z uczniów prezentował na forum klasy przygotowane cytaty naszego Ojca Świętego i objaśniał jego znaczenie dla siebie i wspólnoty Kościoła.

Oto najciekawsze z nich:

„Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą.” (Oliwia Korneliusz 6b)

„Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia.” (Klaudia Zdyb 8b)

„Człowiek nie może być tylko wychowany. Musi wychować samego siebie, być dla siebie wychowawcą.” (Wiktoria Jaworska 8b)

„Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne … Tylko dziś jest twoje ….” (Agnieszka Kocot 8b)

„Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś kto jest jeszcze bardziej samotny.” (Adam Porzuc 6a)

„Dekalog jest jak kompas na burzliwym morzu, który umożliwia nam trzymanie kursu i dopłynięcie do lądu.” (Michał Niewęgłowski 8a)

„Wiar i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.” (Sebastian Maciejewski 7b)

„Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa.” (Ola Leszczyńska 8b)

"Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się   -  na próbę." (Damian Gołoś 6c)

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali." (Oliwier Lipski 6c)

" Być człowiekiem sumienia to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków i ciągle na nowo się nawracać." (Lena Jankowska i Seweryn Zdyb 5b)