Wychowanie patriotyczne
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

        W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych działaniach mających na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń z historii Polski. W dniach od 25 do 30 października 2019 r. pod opieka wychowawców uczniowie porządkowali i odwiedzali groby Partyzantów - naszych Patronów, zapalali  znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami z przeszłości  naszego miasta, sprzątali  bezimienne i opuszczone mogiły  oraz organizowali zbiórkę zniczy. Bardzo ważnym  momentem było odwiedzenie grobu zmarłej dyrektor Szkoły pani Heleny Olender.

Wszystkie podejmowane przez nauczycieli i klasy  działania mają uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach  dzięki, którym możemy cieszyć się wolnością. W sposób szczególny oddajemy hołd  tym, którzy są związani z historią naszego miasta i szkoły.

 

A4 Infociacho