Wychowanie patriotyczne

W dniu 18 września uczniowie klas 1 "a", 2 "b", 3 "a" i 3 "b" uczestniczyli w spotkaniu z historykiem panem Grzegorzem Sztalem pt. "Waldusiowa książeczka". Zajęcia zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 21 w ramach obchodów 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podczas tej niezwykłej lekcji patriotyzmu dla najmłodszych, pan Sztal opowiedział nam historię książeczki - kolorowanki pt. "Nasi Wojacy", którą dostał mały Walduś od swojego ojca wyruszającego na II wojnę światową. Książeczka była tak cennym dla Waldusia podarunkiem, że nie została przez niego pokolorowana, tylko przechowywana jako najcenniejszy skarb i mimo upływu lat zachowała się w doskonałym stanie. Tata Waldusia wrócił z wojny i bardzo się wzruszył na widok książeczki. Po latach staraniem pana Sztala książeczka została powtórnie wydana przez Instytut Pamięci Narodowej i Prywatne Muzeum Historyczne "Znaki Czasu", którego założycielem jest pan Grzegorz. Pan Sztal pokazał nam szablę, którą dostał od taty Waldusia pana Feliksa Białego. Każdy uczestnik tej niezwykłej lekcji patriotyzmu na pamiątkę dostał książeczkę - kolorowankę pt. "Nasi Wojacy", zeszyt z napisem "Mój pierwszy zeszyt 2018 # MOJA NIEPODLEGŁA. 1918" z wizerunkiem Orła Błękitnego Armii oraz długopis z napisem MOJA NIEPODLEGŁA. 1918. Poprzez postać małego Waldusia pan Grzegorz Sztal pokazał nam, że wcale nie trzeba być dorosłym aby być patriotą. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.