Aktywizacja Sportowa

Po raz piąty 12 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu „Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”, który organizowany jest od 2016 r. Upamiętnia wydarzenie z 17 września 1939 - napaść ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Jak co roku, bieg odbył się w Ogrodzie Saskim z zachowaniem wszelkich obostrzeń epidemiologicznych.

Celem  biegu była popularyzacja wśród młodych ludzi historii kraju, krzewienie pamięci o bohaterach walczących o wolność oraz promowanie rodzinnego i prozdrowotnego stylu życia. Szkołę naszą reprezentowało 8 uczniów z klas V-VIII. Uczestnicy imprezy rywalizowali na dystansie jednej mili lądowej o długości 1609 metrów. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

Bieg