Wydarzenia biblioteczne

Nasi uczniowie w projekcie czytelniczym.

„Mała książka – wielki człowiek”. To hasło kampanii  społecznej Instytutu Książki,  której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kampania Instytutu Książki  realizowana jest od 2017 roku i skierowana była najpierw do rodziców niemowlaków i przedszkolaków. W bieżącym  roku została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę w klasie pierwszej. Uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze zawierające  specjalnie przygotowaną książkę  „Pierwsze abecadło”  za sprawą której autorzy chcą zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców  podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także „Kreatywny alfabet”, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.