Wydarzenia biblioteczne

Rok 2020 jest poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Obchodzimy w nim 100 rocznicę urodzin i 15 rocznicę śmierci tego Wielkiego Polaka.

Historia życia Karola Wojtyły to opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku, który miał wielki wpływ na kształt dzisiejszego świata.

Pełen wiary w drugiego człowieka przekonywał o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi.

Mimo że już długo nie ma go między nami,  to ciągle żyje w naszych sercach.

Biblioteka szkolna przygotowała z tej okazji dwie wystawy. Jedną poświęconą życiu i pontyfikatowi Papieża, drugą związaną z jego twórczością literacką. Zachęcamy do ich obejrzenia.

Polecamy również odwiedzenie stron:

domjp2.pl ; centrumjp2.pl oraz jp2onlina.pl gdzie znajdziecie wiele dodatkowych informacji, zdjęć oraz nagrań dźwiękowych.

Zachęcamy również do sięgnięcia po książki o Janie Pawle II:

• Joanna Krzyżanek „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem” oraz „O tym jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską”
  • Nazywam się Jan Paweł II
  • Wacław Oszajca „Nasz przyjaciel papież Jan Paweł II”
  • Eliza Piotrowska - Święci uśmiechnięci Święty Jan Paweł II
  • Joanna Majewska „Opowiem Ci o Janie Pawle II”
  • „Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II”
  • Krzysztof Żywczak „Jan Paweł II. W stulecie urodzin Karola Wojtyły”