Działania innowacyjne i ciekawe lekcje

Tematyka żywienia jest niezwykle ważna dla każdego dużego i małego człowieka, bo codziennie dokonujemy wyborów dotyczących tego, co zjemy. To, jaką żywność wybieramy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję fizyczną i psychiczną. O jedzeniu możemy rozmawiać z uczniami już od najmłodszych lat, na każdym przedmiocie lekcyjnym. Opracowane przez metodyków, nauczycieli, dietetyków i innych ekspertów w dziedzinie żywienia i pedagogiki materiały mają być dla nauczycieli pomocą i inspiracją do realizacji zajęć szkolnych, które pozwolą dzieciom zdobyć wiedzę potrzebną do zrozumienia zasad zdrowego żywienia, zdobyć umiejętności praktyczne z zakresu podstaw gotowania oraz przygotują je do świadomych wyborów konsumenckich i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.