Wydarzenia biblioteczne
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona  czytelników uczniów klas pierwszych. To uroczyste wydarzenie miało miejsce 22 stycznia bieżącego roku.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Na początku dzieci wysłuchały pogadanki, z której dowiedziały się dlaczego warto czytać książki, jak należy o nie dbać i czego nie robić, aby książki nie zniszczyć. Potem otrzymały wydrukowane „Prośby książki”, aby pamiętać o poznanych zasadach. Uczniowie  zapoznali  się z  księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, zasadami korzystania z wypożyczalni oraz regulaminem biblioteki. Wszyscy otrzymali indywidualne karty biblioteczne i nasi nowi czytelnicy mają już na swoim koncie pierwsze wypożyczone samodzielnie książki. Wykonali również piękne zakładki do książek, z których  będą korzystać w trakcie czytania.

W klasie został ogłoszony konkurs „Łańcuszkowy ranking czytelniczy”. Na wykonanej specjalnie tablicy dzieci będą zawieszały łańcuszki z tytułami przeczytanych książek. Uczniowie, którzy przeczytają najwięcej książek z biblioteki szkolnej, zostaną nagrodzeni.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Teraz biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. 

A4 Infociacho