Zdrowie Psychiczne, Społeczne i Duchowe
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

Jako Szkoła Promująca Zdrowie zapewniamy naszym uczniom wszechstronny rozwój. Dbamy o ich aktywność ruchową, zdrowe odżywianie i higienę, ale także bezpieczeństwo, zdrowie psychiczne, społeczne i duchowe. W realizacji niektórych zadań pomagają nam instytucje zewnętrzne. W tym roku pomimo pandemii i związanej z nią nauki zdalnej kontynuujemy współpracę  między innymi ze Strażą Miejską

 

 

Naszym aktualnym, zdrowotnym priorytetem jest przeciwdziałanie konfliktom i agresji uczniów oraz ogólne dbanie o prawidłowe relacje członków społeczności szkolnej. Mając to na uwadze zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy cykl szkoleń z udziałem Straży Miejskiej.

Pierwsze spotkania online odbyły się w grudniu. Pani Naczelnik Sylwia Kuc zapoznała uczniów klas III i IV z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas kontaktu z osobami obcymi, realizując szkolenie pt. „O Florce, która chciała zostać piłkarzem”. Uczniowie klas VII i VIII mogli natomiast wziąć udział w szkoleniu pt. „Przemocy- NIE”. Spotkania były kontynuowane w styczniu, a do grona prelegentów  dołączyły dobrze nam znana Pani Marta Mścisz oraz rozpoczynająca współpracę z naszą szkołą Pani Agnieszka Grzelak. Program „Odpowiedzialność karna  nieletnich i młodocianych” został skierowany do uczniów klas V i VIII, ale na ochotnika zgłosiła się także klasa VI a. Klasy VI i VII rozwijały swoją empatię, próbując wyobrazić sobie emocje przeżywane przez ofiarę przemocy podczas szkolenia „Stop- cyberprzemocy”. A ostatnie spotkanie, w którym wzięły udział klasy IV i V to podsumowanie naszego tegorocznego cyklu. „Bądź kumplem, nie dokuczaj” to nie tylko tytuł ostatniego szkolenia, ale także hasło, które jest naszą myślą przewodnią w walce z agresją i konfliktami.

 Serdecznie dziękujemy prelegentom za poświęcony czas i miłą atmosferę towarzyszącą spotkaniom.

A4 Infociacho