Zdrowie Psychiczne, Społeczne i Duchowe
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

Czas pandemii i nauczania zdalnego okazał się być dla niektórych z nas niemałym wyzwaniem.  Trudności pojawiające się w tym czasie są różne ale głównie dotyczą posługiwania się narzędziami informatycznymi służącymi do realizacji nauczania na odległość, organizacji pracy w warunkach domowych, przełamywania niechęci
i braku motywacji. A skutki tych trudności zazwyczaj są takie same dla wszystkich, są to zaległości.

Zaległości szkolne są źródłem stresu i niechęci do nauki. Dodatkowym utrudnieniem staje się izolacja, a co za tym idzie brak wsparcia, na które można było liczyć w czasie nauki stacjonarnej. Bo kontakt z rówieśnikami wygląda teraz zupełnie inaczej. Kontakt online nie zastąpi kontaktu bezpośredniego. A nawet najlepsza przyjaciółka będzie miała trudność w pomocy nam w zrozumieniu  trudnej geometrii, choć robiła to z łatwością kiedy siedziała z nami w ławce w klasie.  Jednak to co jest trudniejsze nadal nie jest niemożliwe.

Klasa VII a wystartowała z nowym projektem „Razem raźniej”. Jego celem jest pomoc uczniom w nadrobieniu zaległości. A kto będzie pomagał? Także uczniowie. W myśl zasady, że razem raźniej, spotykamy się i pomagamy sobie wzajemnie. Julka pomogła nam uporać się z Gimpem, a Natalia zgłosiła się na do pomocy w zadaniach z geografii. Może następnym razem to dziewczyny będą potrzebowały czyjejś pomocy. Na razie ograniczamy się do pracy online, bo jak wiadomo nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Jednak spotkania przez internet też mogą być pomocne. Czasami wystarczy podpowiedzieć koledze lub koleżance gdzie szukać danej pracy domowej lub gdzie należy ją odesłać. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zorganizować takie spotkanie też w szkole.

Zachęcamy także uczniów innych klas do udziału w projekcie „Razem raźniej”. Wspierajmy się nawzajem.

Magdalena Hładuniuk 

 

A4 Infociacho