Działania innowacyjne i ciekawe lekcje
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I - III po raz piąty z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczą w miejskim projekcie warsztatów literacko - artystycznych prowadzonych w "Domu Słów, Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN" pt. "Design literacki". "Design literacki" to program cyklicznych zajęć z edukatorami "Domu Słów" w ramach, których uczniowie podejmują działalność plastyczno - artystyczną w oparciu o konkretną literaturę dziecięcą.

Szczególną rolę w działaniach "Domu Słów" pełni popularyzowanie czytania i opowiadania wśród dzieci. W trakcie spotkań uczniowie słyszą tekst bajki i wspólnie wypracowują jej artystyczną interpretację, spotykają się z bohaterami książek i opowieści, stają się uczestnikami niezwykłych przygód, do których droga prowadzi przez czytanie książek i słuchanie opowieści. W ten sposób budowana jest więź młodego czytelnika zarówno z bohaterami książki jak też z samą książką - jej formą. Edukatorzy pokazują rolę łączenia obrazu ze słowem. Z myślą o młodych czytelnikach w ramach "Miasta Poezji" powstało "Małe Miasto Poezji", w którym opublikowane zostały, jak w każdym roku szkolnym, najciekawsze prace naszych uczniów. Mamy nadzieję, że w tym roku również powstanie książeczka zawierająca wiersze i opowiadania naszych uczniów.

GALERIA 1

GALERIA 2

GALERIA 3

A4 Infociacho