Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

plebiscyt

W głosowaniu czytelników na najciekawszą książkę wygrała powieść Carla.S.Lewisa “Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa“. Książka ta otrzymała 140 gwiazdek, czyli średnia ocena to 4,5. Drugie miejsce przypadło książkom Andrzeja Maleszki z serii “Magiczne drzewo“ (133 gwiazdki)a trzecie miejsce należy do Frances Hodgson Burnett i jej książki “Tajemniczy ogród“ (115 gwiazdek).

Kilka słów o zwycięzcy:

Cykl pt.Opowieści z Narniipowstał w latach 1949 –1954.Książki te są bardzo popularne, zostały sprzedane w ponad stu dwudziestu milionach egzemplarzy na całym świecie.

 “Lew, czarownica i stara szafa to fantastyczna opowieść o czwórce rodzeństwa, które przenosi się do tajemniczego świata Narnii , by podjąć tam walkę o wyzwoleniekrólestwa spod panowania okrutnej czarownicy.Narnii dzieci spotykają mówiące zwierzęta, postaci z mitologii greckiej i postaci z baśni irlandzkich i brytyjskich.

Opowieści z Narnii“ były wielokrotnie ekranizowane. Film “Lew, czarownica i stara szafaz 2005 powstawał także w Polsce, nad zamarzniętym Jeziorem Siemianowskim (znajdującym się na północ od Puszczy Białowieskiej).

Dziękujemy wszystkim głosującym.

folder aktual 150

A4 Infociacho