Nasze dokumenty

Uczniowie klasy III A odwiedzili kolejny już raz Muzeum Narodowe w Lublinie. Muzeum obecnie jest po remoncie i zachwyca nowymi wystawami i eksponatami. Można tu podziwiać dzieła takich mistrzów, jak Matejko, Malczewski, Wyspiański, Kossak, Hofman i wielu innych wspaniałych malarzy. Oglądaliśmy wystawę etnograficzną, na której poznaliśmy stare zabawki wykonane z dostępnych powszechnie materiałów.

Następnie odwiedziliśmy Galerię Malarstwa Historycznego, w której na honorowym miejscu znajduje się obraz Jana Matejki "Unia Lubelska". Potem podziwialiśmy niezwykle ciekawe eksponaty w dziale Sztuki Zdobniczej i Malarstwa Holenderskiego. Wstąpiliśmy po raz kolejny do działu Archeologicznego, a następnie odwiedziliśmy Wystawę Trybunału Koronnego z Czarcią Łapą. Weszliśmy też do Baszty, gdzie dawniej mieściło się więzienie. Wycieczkę zakończyliśmy na tarasie widokowym Baszty, z której rozpościerał się wspaniały widok na panoramę starego i nowego Lublina. Wycieczka pozostawiła w nas niezapomniane wrażenia.