Nasze dokumenty

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października 2021

dzien zwierzat

W roku obchodzimy wiele ważnych świąt, mamy też dni dedykowane różnym gatunkom zwierząt 4 października to dzień, w którym wspominamy św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej jest on uznawany za patrona zwierząt i środowiska. W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów i postanowili oni ten dzień ustanowić Światowym Dniem Zwierząt. Święto to ma zwrócić uwagę na los zwierząt a w szczególności na zagrożenia, jakie niesie środowisku rozwój cywilizacji.

Z okazji “Światowego Dnia Zwierząt “ odbywa się konkurs na najsympatyczniejsze zwierzątko domowe.

Prosimy o przysyłanie zdjęć swoich pupili, tym razem nie przyjmujemy zdjęć kotów, w formacie .jpg na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zdjęcia podpisane imieniem zwierzaka oraz dane właściciela można nadsyłać do 3 listopada.

UWAGA: Nie przyjmujemy zdjęć bez podpisu!

Zdjęcia te pokażemy na stronie szkoły i umożliwimy Wam głosowanie na swojego ulubieńca.