Edukacja Dla Rodziców

„Klimat szkoły. Tworzymy go razem” to projekt Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej, do którego przystąpiła nasza szkoła. Do 31.12.2023 r. pod opieką fundacji będziemy realizować program „NVC w szkole”.

NVC (nonviolent communication) czyli „Porozumienie Bez Przemocy” to metoda  komunikacji opracowana przez Marshalla Rosenberga. Znana jest również jako Język Serca, Empatyczna Komunikacja, czy Konstruktywna Komunikacja.

Co zapewnia nam udział w programie?

1. Szkolenie wprowadzające dla Rady Pedagogicznej, które odbędzie się stacjonarnie lub online.
  2. Szkolenie wprowadzające dla rodziców, które odbędzie się stacjonarnie lub online.
  3. Dostęp do platformy e-learningowej, na której są szkolenia online prowadzące do certyfikacji.
  4. Możliwość korzystania ze specjalistycznych konsultacji, których terminy będą podawane na platformie szkoleniowej.
  5. Możliwość udziału w specjalnych wydarzeniach i działaniach wdrażających NVC w praktyce.

Na czym polega szkolenie?

W ramach programu każdy nauczyciel i rodzic może ukończyć szkolenie certyfikacyjne na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Poziom podstawowy obejmuje realizację zadań dostępnych na platformie. Może być ono realizowane w dowolnym czasie.

Poziom rozszerzony obejmuje oprócz dostępu do treści dostępnych na platformie spotkania online w czasie rzeczywistym (łącznie 10 godzin dydaktycznych). Dziesięciogodzinne szkolenie podzielone jest na kilka spotkań realizowanych w ciągu jednego miesiąca. Co miesiąc rusza nowa edycja kursu. Można wziąć w nim udział w dowolnej edycji w czasie całego okresu trwania projektu tj. do 31.12.23 r. Informacje o terminach spotkań będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

Film poniżej wyjaśnia system szkoleniowy.

Każda osoba chcąca wziąć udział w szkoleniach powinna wejść na stronę nvcwszkole.pl i wybrać przycisk „Rejestracja” zamieszczony w prawym górnym rogu. Następnie konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Po wypełnieniu wszystkich danych i wybraniu przycisku "Utwórz konto" powinna do Państwa zostać wysłana wiadomość e-mail (prosimy sprawdzać folder SPAM lub "Oferty" w przypadku nieotrzymania maila w ciągu kilku minut). W sytuacji, gdyby wiadomość aktywacyjna do Państwa nie dotarła, należy skontaktować się z działem wsparcia technicznego organizatorów szkoleń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Film poniżej wyjaśnia rejestrację na platformie: